Dnes nam bol zruseny let spiatocny z Amanu. Ale ide oto ze sme neleteli a ani som neurobil check in. Mam narok na kompenzaciu od wizz airu. Letenky som nechal prepadnu. Let je posunuty zatial o 12 hodin.mame tam 5 leteniek takze by to malo byt 2000€..  .

Zruseny let wizz air kompenzacia

Založil ve fóru Letecké společnosti

vlado81 napsal(a):

Toto mi prislo na mail. Prihlasil som sa na ucet na wizz air ale neslo vobec nic tam robit. Ich web vykazoval ziadne info. Nedalo sa zmenit nic. Aktualne rezervacia pise ze bolo vsetko ok ze let sa uskutocnil 28.1.

Pritom let prelozili na 29.1

Zadal som poziadavku cez wizz ohladom kompenzacii. Ja som ok aj ked mi poslu kompenzaciu v kredite...👍

Pokial to neuznaju dam to spolocnosti co tu niekto pisal ohladom vymahania ( volal som im vraj to moze prejst).

 

zkuste nám teda konečně říct, jak to teda vlastne bylo? 

O jaký let a v jaký den šlo  :)

0 Citovat

Ala napsal(a):

Kdo potřebuje seznam cestujících a k čemu?

 

Narizeni EU zni jasne - pri zpozdeni je nutne býti odbaven. pri zruseni letu nikoli (prirozene - ono totiz let mohou zrusit v dobe, kdy jeste checkin nebyl otevren).

asi ponekud nejapna otazka - ale cemu na tom prosím nerozumíte? .)

0 Citovat

floodland napsal(a):

Letecká společnost k tomu aby věděla, kdo má nárok na kompenzaci. 

No ale právě třeba pro kompenzaci za zrušený let není ani žádný checkin potřeba, takže k tomu, aby letecká společnost věděla své cestující, jí stačí seznam cestujících, kteří měli koupené letenky (tedy rezervaci), a to samozřejmě ví. Navíc jim neposílá kompenzaci nijak automaticky hromadně podle nějakého seznamu, ale každý cestující si o to žádá jednotlivě, a potom se s každým jednotlivcem dohadují (nebo i soudí), jestli má nebo nemá nárok.

0 Citovat

Takze este raz :

Let z Ammanu mal byt 28.1.2023 12:30

O 11:23 prichadza prva SMS zmena na 13:22 ( nasho casu)

O 13:00  prichadza dalsia sms zmena na 14:57, 16:00, 16:30

O 15:23 prichadza final sms ze let delayded 

Novy cas letu je 29.1.2023 8:00

 

V managmente wizz air som nevedel nic urobit ziadnu zmenu.  Aj teraz vykazuju ze vsetko bolo ok..

 

 

0 Citovat

Takto to teraz svieti v appke.


screenshot-2023-01-31-16-51-45-664-com-wizzair-wizzairapp.jpg
screenshot-2023-01-31-16-51-45-664-com-wizzair-wizzairapp.jpg

0 Citovat

Buď je Ala Padrino, nebo fakt nevím :-))). Jinak už i Bič to nevydržel :-) Toto je tak zbytečná diskuze, že už jsem zbytečnější dlouho nečetl. Souhlasím s Calim o charakteru autora tohoto vlákna. Nastíním, jak to bude z mého pohledu. Po oslovení Wizzu pošlou "OP" do hajzlu, pak se obrátí na vymahače, kteří ho pošlou taky do hajzlu, nebo nevymůžou nic. S Wizzem totiž nechce nikdo už ztrácet čas a obzvláště v takovém případě. Pak se obrátí na nějakou organizaci, která se tím zabývá. Tam je to nejisté a bude to trvat dlouhé měsíce. Osobně bych to viděl na soud. Ale nemyslím si, že kompenzace byly zavedeny proto, aby někdo, kdo nemá ani 3 min, aby si udělal check-in a nikam neletěl, měl dostat 2k euro. Osobně mi trvalo 4 měsíce, než mi WIZZ dal půlku kompenzace přes apf za zrušený let (peníze ještě nepřišly, pouze mail, že přijdou), kde nebylo pochyb o tom, že chyba je na straně Wizzu. Na druhou půlku zatím čekám. Krom toho, jestli jsem to správně pochopil, tak žadatel ani neodletěl do Ammanu, takže v případě soudu může nastat situace, aby doložil, že tam v té době byl. Ale to jen hádám a spekuluji.

Ale můžu se samozřejmě mýlit a penízky získá.

 

Podle toho, co sem teď "OP" dal, tak nemá šanci. Ale je to můj názor. Každopádně to potvrzuje mou teorii, že byl v ČR :-). 

1 Citovat

Checkin se má udělat nejpozději 3 hodiny před původním časem odletu, takže nejpozději do 9:30, podle mě nejsou splněny podmínky pro nárok na kompenzaci.  

1 Citovat

niemandos_1 napsal(a):

Buď je Ala Padrino, nebo fakt nevím :-))).

Co ti vadí na mých příspěvcích? Zdají se ti offtopic, nebo nikoho nezajímá, jaké jsou skutečně podmínky pro vznik nároku na kompenzaci za zrušený nebo zpožděný let a je lepší, když se tady o tom dohadujou lidi na základě nějakých svých pocitů nebo názorů zrovna na wizzair, kteří si ani nedali tu práci, že by si přečetli to EU nařízení, kterýho se všichni dovolávají, a přitom ani pořádně nevědí, co je v něm napsané?

0 Citovat

Pavel Krcho napsal(a):

[citace="Ala"]

Kdo potřebuje seznam cestujících a k čemu?

 

Narizeni EU zni jasne - pri zpozdeni je nutne býti odbaven. pri zruseni letu nikoli (prirozene - ono totiz let mohou zrusit v dobe, kdy jeste checkin nebyl otevren).

asi ponekud nejapna otazka - ale cemu na tom prosím nerozumíte? .)

[/citace]

Aha, takže jako podle tvojí logiky oznámit zpoždění letu letu (například posunout odlet o X hodin později) nemůžou už předtím, kdy ještě checkin nebyl otevřen (nebo uzavřen). Nehledě na to, že spousta cestujících má online checkin otevřený mnohem dříve, než jsou lhůty podle EU nařízení, po jejichž překročení teprve vzniká nárok na kompenzaci, takže to s tím vůbec nijak nesouvisí.

0 Citovat

Fakt nechapem co ma spolcne podla vas charakter s otazkou? Prepadlo mi uz xy leteniek cez wizz air... Ani ja necakam ze dostanem 2000€ zajtra... Alebo lepsie povedane ze vobec. Ok napisem sem za par mesiacov ako to doapdlo.

0 Citovat

vlado81 napsal(a):

Takze este raz :

Let z Ammanu mal byt 28.1.2023 12:30

O 11:23 prichadza prva SMS zmena na 13:22 ( nasho casu)

O 13:00  prichadza dalsia sms zmena na 14:57, 16:00, 16:30

O 15:23 prichadza final sms ze let delayded 

Novy cas letu je 29.1.2023 8:00

takže let nebyl zrušený, let byl opožděný. pokud jste se prostě jen nedostavil k odletu, nárok na kompenzaci není.

1 Citovat

Ala napsal(a):

Aha, takže jako podle tvojí logiky oznámit zpoždění letu letu (například posunout odlet o X hodin později) nemůžou už předtím, kdy ještě checkin nebyl otevřen (nebo uzavřen). Nehledě na to, že spousta cestujících má online checkin otevřený mnohem dříve, než jsou lhůty podle EU nařízení, po jejichž překročení teprve vzniká nárok na kompenzaci, takže to s tím vůbec nijak nesouvisí.

Hledáte v tom strašnou raketovou vědu. A navíc v tom, co píšu, hledáte něco, co tam není.

U zpožděného letu se předpokládá, že poletíte zpožděným letem a odbavíte se na něj (poté, co na něj bude odbavení otevřeno). Takze samozrejme muzou vyhlasit zpozdeni letu i tyden dopredu.

V případě, že vám zpožděný let nevyhovuje (protože letí v nesmyslný čas, za moc dlouho apod.) je pak potřeba jednat - zalezi na aerolince, co vam nabidne, protoze narizeni o kompenzacich v pripade zpozdeni nezna institut "kaslu na to, uz tim nepoletim".

Čili, pokud let byl opravdu zpozden, coz byl, a dotycny nebyl odbaven a ani se neodbavil, a pak se k letu nedostavil, jedna se vcelku nepochybne o no-show.

Uz je Vam to jasné? .)

2 Citovat

Vpohode. Dakujem za odpoved.

Pre poucenie uz budem robit check in aj ked nepoletime. 

0 Citovat

Pavel Krcho napsal(a):

Hledáte v tom strašnou raketovou vědu. A navíc v tom, co píšu, hledáte něco, co tam není.

U zpožděného letu se předpokládá, že poletíte zpožděným letem a odbavíte se na něj (poté, co na něj bude odbavení otevřeno). Takze samozrejme muzou vyhlasit zpozdeni letu i tyden dopredu.

V případě, že vám zpožděný let nevyhovuje (protože letí v nesmyslný čas, za moc dlouho apod.) je pak potřeba jednat - zalezi na aerolince, co vam nabidne, protoze narizeni o kompenzacich v pripade zpozdeni nezna institut "kaslu na to, uz tim nepoletim".

Uz je Vam to jasné? .)

Podle toho co píšete to znamená, že když se dostanu například do situace, že chci letět, mám udělaný online checkin, a třeba 10 hodin před odletem mi přijde zpráva, že odlet bude opožděn o 5 hodin, mně tento nový čas nevyhovuje a způsobuje mi velké komplikace, které musím nějak řešit, ale kvůli tomu, že mi posunutý let absolutně nevyhovuje, tak už s tímto posunutým letem nechci letět, a proto ani nemám důvod chodit na letiště a odlétat zpožděným letem, nemám nárok na kompenzaci podle EU nařízení?

0 Citovat

Vlado81, ty jsi fakt dement.

0 Citovat

floodland.

Mozno ano...😂👍

Pekny den prajem.

0 Citovat

Ala napsal(a):

Podle toho co píšete to znamená, že když se dostanu například do situace, že chci letět, mám udělaný online checkin, a třeba 10 hodin před odletem mi přijde zpráva, že odlet bude opožděn o 5 hodin, mně tento nový čas nevyhovuje a způsobuje mi velké komplikace, které musím nějak řešit, ale kvůli tomu, že mi posunutý let absolutně nevyhovuje, tak už s tímto posunutým letem nechci letět, a proto ani nemám důvod chodit na letiště a odlétat zpožděným letem, nemám nárok na kompenzaci podle EU nařízení?

No já si myslím, že nárok na kompenzaci není, ale na vrácení peněz ano. Prostě nesouhlas se změnou. 

0 Citovat

Takže když mi zruší let nebo podstatně odloží čas odletu na poslední chvíli (tím myslím ty lhůty podle EU nařízení, tedy např. méně než 7 dnů před odletem), což oboje může cestujícímu způsobit srovnatelně závažné problémy/vícenáklady apod., tak ale nárok na kompenzaci je podstatně jiný, tedy:

1. při zrušení letu mám automaticky nárok na kompenzaci, i kdybych třeba i prošvihla lhůtu pro checkin

2. při významném zpoždění letu mám nárok jenom když budu tvrdnout na letišti a nakonec skutečně fyzicky nastoupím do toho zpožděného letu (pokud to neudělám, tak mám smůlu a dostanu zpátky jen cenu letenky)

Opravdu je to tak?

0 Citovat

@Ala ty se v tom teda stouras🤦‍♀️, k cemu to? Se divm, ze jeste ma nekdo trpelivost ti odpovidat.🙄

0 Citovat

Mandre, a ty vis presne, jaka jsou ta pravidla pro kompenzaci za zpozdeny nebo zruseny let? Mne treba v necem to EU narizeni pripada nejasne, tak se na to ptam a byla bych rada, kdyby mi poradil nekdo, kdo to skutecne vi (nejen nekdo, kdo si neco jakoze mysli nebo moc dobre vi, ze wizzar jsou hajzlove). Vzdyt preci do takovych situaci se muze dostat kdokoli, dotazu a diskusi na kompenzace je tady spousta, a zrusit nebo zmenit let na posledni chvili muze udelat kdokoli, ne jen wizzair. Myslim ze se ptam slusne a k veci, je tady spousta prispevku celkem mimo tema, ale malo tech, ktere by byly k podstate veci.

1 Citovat

Ala napsal(a):

Takže když mi zruší let nebo podstatně odloží čas odletu na poslední chvíli (tím myslím ty lhůty podle EU nařízení, tedy např. méně než 7 dnů před odletem), což oboje může cestujícímu způsobit srovnatelně závažné problémy/vícenáklady apod., tak ale nárok na kompenzaci je podstatně jiný, tedy:

1. při zrušení letu mám automaticky nárok na kompenzaci, i kdybych třeba i prošvihla lhůtu pro checkin

2. při významném zpoždění letu mám nárok jenom když budu tvrdnout na letišti a nakonec skutečně fyzicky nastoupím do toho zpožděného letu (pokud to neudělám, tak mám smůlu a dostanu zpátky jen cenu letenky)

Opravdu je to tak?

Dam vam vediet ako to dopadlo a aka bude odpoved wizz air.

0 Citovat

Vlado promin, ale to asi ani nemusis, ve tvem pripade je asi jasne jak to dopadne, jelikoz ty urcite podminky pro narok na kompenzaci nesplnujes.

1 Citovat

Vlado a Ty jsi tedy vážně do toho Ammamu ani neodletěl? A byla to zpáteční letenka, takže máš no show na letu tam? To se divím, že Ti tu cestu zpět úplně nezrušili, takže jsem zvědavá, jestli vůbec vrátí peníze za letenku, kompenzace je úplně mimo.

 

0 Citovat

Alo, nemluv za vsechny. Ja budu rad za dalsi prubezne informace.

Je nesmysl, ze by to bylo na zaklade nerealizovaneho online checkinu 3hod pred letem. Ten neni povinny, mohl ho realizovat az na letisti.

Predpokladam, ze informace co jsou tady dal i te agenture a ta by tomu nedavala nadeji.

 

Muj podobny pripad (byl jsem odbaven a letel jsem letem az dalsi den) dopadl s vyplacenou kompenzaci.

Z e-mailu od wizzu:

 

                 FLIGHTS   HOTEL   CAR RENTALS   MANAGE MY BOOKING   TRANSFER   PARKING  

Dear Customer,

At Wizz Air, your safety and comfort are our priority. We are committed to offering you a seamless travel experience along your WIZZ journey.

As an airline, however, we can at times be faced with situations, which lead to unforeseen delays or cancellations, for which we sincerely apologize. We would like to assure you that we are taking all the necessary and reasonable measures to minimize any inconvenience caused.

We regret to inform you that your flight W6 8209 CTA-PRG was delayed. The new estimated time of departure: 12:45, 7/12/2022.



Online check-in and airport check-in desks close as originally scheduled. Please pay attention to airport displays/announcements and monitor Flight Status on our website or mobile application for additional information.

 

If the new time of the flight is on the next calendar day, please proceed to check-in desk to have your boarding pass re-printed. You do not need to check-in again or re-print your boarding pass, if you have done it already and the new flight departs on the same calendar day (unless otherwise advised by airport personnel).

As a result of your flight delay you have the following options according to Regulation (EC) No 261/2004 establishing the common rules on compensation and assistance to passengers in the event of denied boarding, cancellation or long delay of flights.

LENGTH OF DELAY

DISTANCE

ASSISTANCE PROVIDED PER FARE PAYING PASSENGER

2 hours or more

1500 km or less

- refreshment and meal in a value that is proportionate to your delay;
- two telephone calls, or telex, fax messages or e-mails

Where it is not feasible for Wizz Air to provide you with these opportunities, please keep all the related receipts.

3 hours or more

1501 - 3500 km

4 hours or more

3501 km or more

If your flight is delayed at least 5 hours you can choose from the following options (in addition to above-mentioned assistance):

  • We re-book you on another flight operated by us on the same or – if necessary – a comparable route, within 14 days before or 30 days after the scheduled date of departure of the delayed/cancelled flight, subject to availability of seats; please contact our Information/Ticketing Desk at the airport to arrange the rebooking of your flight.

OR

  • You may cancel your reservation and request refund in credit on your “customer account” for the cancelled flight and for the return sector, if applicable.

OR

    • You may cancel your reservation and request the refund of the Total Fare paid for the cancelled flight and, if applicable, for the return sector (including taxes and charges).

If you wish to change your choice later, you may do so according to the general rules, and by paying the relevant fee.

AND

  • In event of re-routing, when the time of departure of the new flight is on another day than original flight departure, we arrange hotel accommodation and transport between the airport and place of accommodation free of charge. Our handling agent will be able to recommend hotels in the area.

In case Wizz Air or the ground handling agents at the airport could not assist you with organizing hotel accommodation, transportation, refreshments or meals, we kindly advise you to arrange those on your own expense and keep all the related receipts. Later, upon submission of a claim on our website, you would need to provide the copies of the receipts in order to be reimbursed for these expenses. The refund of the costs for assistance specified above is up to a reasonable amount, as supported by the receipt(s)/invoice(s) submitted by you.

Passengers whose flight is delayed for more than three hours upon arrival are entitled to compensation as specified in the Regulation, unless the delay was caused by extraordinary circumstances which could not have been avoided even if all reasonable measures had been taken.

For further details or support please contact the Sales/Ticketing Desk at the airport or call one of the Wizz Air Special Assistance numbers.

If you have any complaints related to the implementation of your rights under the Regulation, you may contact the National Enforcement Body for your place of departure.

Once again, please accept our sincere apologies for any inconvenience you have encountered due to this situation.

Kind regards,
Wizz Air Customer Service

0 Citovat

Stando, tvuj pripad ale vubec neni "podobny", protoze sam pises, ze "byl jsem odbaven a letel az dalsi den". Vlado vubec odbaven nebyl a zpozdenym letem vubec neletel, viz cela diskuse ohledne podminek pro vznik naroku na kompenzaci za zruseny let. Narozdil od nej ty jsi vsechny ty podminky splnil, takze je to uplne jina situace.

1